Svět kabelek nás baví

Když vidím ženu, mé oči okamžitě sklouznou do úrovně pasu, kde se nachází kabelka. Je to první věc, které si na ženách všímám. Někdy mne pohled na kabelku mile překvapí. Dotváří celkový dojem. Je to taková tečka za větou. Kabelkou dává žena najevo svou osobnost.

Naše výroba

Výroba neprobíhá sériově, ale v malých kolekcích. Nejdříve se kabelka zrodí v mé hlavě, pak ji překresluji na papír, ujasňuji si rozměry kabelky a detaily. Pak začnu vybírat materiál ze spousty vzorníků italské koželužny, které mám k dispozici. Může to být ale i naopak. Do rukou se mi dostane krásný materiál z kterého si představím kabelku, které by nejvíc slušel.

Kabelka na ukázku Kabelka na ukázka

Kvalitní materiál a zpracování je nejdůležitější

Při použití kvalitní usně stačí jednoduché, nekomplikované tvary a o to více materiál vynikne.

Jaké materiály tedy používáme?

Na naše kabelky používáme usně dovážené z Itálie v různém zpracování a barevných odstínech. Na některé kabelky využijeme měkčenou kůži, která podtrhne její ležérnost tzv. hobbo styl. Pak je useň, tužší materiál, který drží tvar. Například u klopnových kabelek a batohů nebo u crossbody kabelek. Máme usně s hladkou povrchovou úpravou, nubukovou (broušená kůže z lícové strany) nebo broušenou olejovanou useň, která má vzhled "už trochu nošená". I na ostatních materiálech používaných na výrobcích nešetříme. Ať je to kování nebo silné a pevné nitě.

Vzory materiálu na kabelky Vzory materiálu na kabelky

Vybíráte kabelku?

Nejdříve si rozmyslete co všechno budete v kabelce nosit a pro jaký účel ji používat. Kabelka by se neměla zbytečně přetěžovat.

Pokud do práce nosíte různé dokumenty popřípadě notebook a cestou zpátky koupíte půlku chleba :), vybírejte z shopper (nákupních) kabelek

Pak můžeme nabídnout volnočasové kabelky. Praktické menší kabelky s možností nosit je křížem, tzv. crossbody kabelky

Další možností je zvolit batohy, které děláme v elegantním jednoduchém provedení a hodí se jak k šatům, tak ke sportovnímu oblečení s teniskami. Velmi praktické jsou kabelko - batohy, které se nosí přes rameno nebo se jednoduše dají na záda jako batoh.

Dalším kritériem je barva. Někdo ladí kabelku barevně s obuví. Ale nebojte se i výraznějších barev. Krásná a ke všemu se hodící je červená barva. Na léto můžeme mít i výrazné barvy jako žlutá, zelená, oranžová...